KAŞA KIL ATIMI TEKNİĞİ

Kaş yapısını bozmadan, seyrelmiş, küsmüş, hastalık sebebi ile dökülmüş kaşlara uygulanır. İlerleyen yaşlarda kaş yapısında aşağı doğru bir düşme varsa bundan kaş kontürü işlemi ile kurtulabilirsiniz. Kaş kontürü tamamen hijyenik şartlarda yapılan yüzde 100 bitkisel olan ve minimum 1,5 yıl gibi uzun bir süre kullanılabilen bir işlemdir. Ten renginize, yüz anatominize, sosyal konumunuza ve sizin isteklerinize uygun olarak planlanacak ve başarılı bir şekilde uygulanacak doğal kaş konturü sonrasında, günün her saatinde kendinizi daha güzel ve bakımlı hissedersiniz. Kaş kontürü uygulamasına geçilmeden önce, kişi ön görüşme esnasında kaşlarıyla ilgili rahatsızlığını, kalıcı makyaj uzmanına belirtir.


Öyle kaşlar vardır ki düşük oldukları için kişiye üzgün, bezgin ve hüzünlü bir ifade verirler. Bazı kişilerde ise kaşlar zamanla seyrelir, dökülür ya da genetik faktörlerden dolayı yoğun değillerdir. Bazen de kaza ve ameliyat sonrası oluşan yara izleri kaşları tamamen şekilsiz bir hale getirir.

Tüm bu durumlarda kalıcı makyaj kaş uygulaması sorunları büyük ölçüde gidermekte öte yandan da yaşı olgun kişilerde kaş askısı yaptırmak yerine kalıcı makyajla kaşları hafifçe yükseltmek yüze hoş bir anlam ve genç bir ifade vermektedir. Uygulama öncesinde kaş bölgesine kremle lokal anestezi uygulanır. Kaş kontürü uygulamasında siyah rengin kullanılması tercih edilmez.

Siyah renk doğal olmadığı gibi zamanla gri bir renk alır ve doğallıktan uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahve tonlarının içine gerektiğinde başka kahve tonları karıştırılarak kişinin cilt pigmentine göre bir renk seçimi yapılır. Kalıcı makyaj kaşları yükseltmek ve şekil değiştirmek amacıyla yapılıyorsa doğal olmayan abartılı modellerden yani sahip olunan kaştan çok daha yüksek bir yere çıkılmasından kaçınmak gerekir.

Kaş kontürü işlemlerinde eskiden doldurma tekniği uygulanıyordu,bu teknik doğal bir görünüm sağlamıyor, kıl köküne ve kaş yapısına zarar veriyordu. Son zamanlarda uygulanan yeni trend kıl tekniği diğer adıyla kıl atışı ile kaş kontürü işlemi.


Kıl tekniği ile kaş tasarımı işleminde,kaş şekli belirlendikten sonra kaş aralarındaki boşluklara incecik kıl şekilleri çizme işlemi yapılır. Kaş aralarındaki boşluklara kıl kökünün çıkış hizasında uygulanır. Çok doğal bir görünüm sağlar, kaşlarda kıl varmış gibi durur. Yakından bile bakılsa anlaşılması zordur. Uyguladığımız kıl tekniği kalıcı makyaj yapanların aksine seyrek kıl atışı değildir.

Kaş kontürü uygulaması sonrası 7 gün kaşlara su değmemesi gerekir. Boyanın ciltte emilimi ve rengin oturması için gereklidir. Ayrıca verilen bakım kremi ile uygulama sonrası 7 günlük bakım yapmak gerekir. Bakım için verilen krem günde 3 kez kaş bölgesine sürülerek kuruması önlenmiş olur. Krem kullanılmayıp kuruma meydana gelirse, boyalar kuruyacak ve kabuk bağlayacaktır. Kabuk ile birlikte boya kalkar,kontur işlemi başarısız olur. Bu nedenle işlem sonrası bakım çok önemlidir.

Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği  ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

İlgili Aramalar: kaş kontürü, kalıcı makyaj, kıl tekniği, kıl tekniği kaş kontürü, kaş kontürü ankara, ankara kaş kontürü, kaş kontürü fiyatları, kaş yapımı, kaş dökülmesi, kaş fiyatları, kaş yaptırmak, kaş seyrekliği, 

 
 
 

İLETİŞİM

Telefon :+ 90 312 666 70 67
Gsm    : + 90 533 927 37 47

Mail      : info@pinaraksut.com

Adres   : İzmir Caddesi Fevzi Çakmak 1 Sokak  No: 14/08 

              06420 Yenişehir - Çankaya / ANKARA                

 

NEREDEYİZ ?

 Xavier Woods Jersey