REFLEKSOLOJİ

Refleksoloji; El ve Ayak tabanı - yüzeyi ve iç-dış kenarlarındaki varlığı kabul edilen noktalara manuel olarak belli bir disipline bağlı kalınarak özel tekniklerle uygulanan 12.000 yıllık geçmişi olan Acupure bir terapi şeklidir.

Refleksoloji; vücudun belli bölgelerindeki bloke olmuş enerji kaynaklarını çözen bir tedavi biçimidir. Blokenin çözülmesiyle vücut normal çalışma standardına döner.

Refleksoloj; vücudun kendini tedavi etme yeteneğini (doğal iyileşme) devreye sokarak hormon al yapıyı dengeleyen doğal bir ağrı kesicidir.

Refleksolojikılcal damarları konu edinir. Bu damarlar da insanlarda ayak tabanı ve ellere kadar uzanır. Kılcal damarlar kanın boşaltım organı olan ayakların belirli noktalarına kanı taşıtlar ve oraya boşaltırlar.

Refleksoloji; Mevcut hastalığı anlatan, daha sonra meydana gelebilecek rahatsızlıkları ise haber veren ilkel bir tedavi yöntemidir. Refleksoloji uzun soluklu olan ama gelişmeleri zaman içerisinde birden fark edilebilecek bir yöntemdir. Tek başına etkin olma şansı yoktur. Mutlaka kombine bir çalışma içerisinde yer almalı, tedavi programları arasında yararlanılmalıdır.

Refleksolojibaşlı başına bir tedavi şekli değildir. Modern tıp ile beraber yola devam edilmelidir. Refleksoloji kişinin metabolizmasına ve enzim yapısına göre değişebilir.Herkeste aynı etkiyi göstermez.

Refleksoloji ile kaslardaki gerginlik yok olur; Kan vücutta hiçbir engele takılmadan hızla dolaşarak hücrelere oksijen ve besin taşır. Vücut gevşeyince daha iyi çalışır. Bunun

sonucunda rahatlama İle vücutta enerji artışı sağlanır. Refleksoloji vücuttaki doğal ağrı kesiciler olan endorfinleri üreterek ağrıları giderir. Yaklaşık on iki bin yıllık bir geçmişi olan refleksolojinin ilk uygulama yeri geleneksel tıbbın doğuş ve uygulama yeri olan eski Çin ve Mısır'dır.

REFLEKSOLOJİ TERAPİSİ NE DEĞİLDİR?

1- Ayak Masajı veya herhangi bir Masaj-Rahatlama çeşidi değildir.

2- Başlı başına bir tedavi olmamakla birlikte Modern Tıbbın en önemli yardımcılarındandır.

3- Alternatif değil Complementary Tıbbı (Tamamlayıcı Tıp) temsil eder.

İLETİŞİM

Telefon :+ 90 312 666 70 67
Gsm    : + 90 533 927 37 47

Mail      : info@pinaraksut.com

Adres   : İzmir Caddesi Fevzi Çakmak 1 Sokak  No: 14/08 

              06420 Yenişehir - Çankaya / ANKARA                

 

NEREDEYİZ ?

 Xavier Woods Jersey